Skupina SUEZ v České republice

Kontakty

SUEZ Water CZ, s.r.o.
Španělská 10 • 120 00 Praha 2

telefon: +420 222 251 581-2
fax: +420 222 252 434
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

ONDEO, které v České republice zastřešuje 5 vodárenských společností, bude nadále vystupovat pod jednotnou značkou SUEZ environnement. K vytvoření nové jednotné značky, která vzešla ze společného vývoje trvajícího více než 150 let a která byla poprvé představena 12. března 2015, došlo zejména z důvodu zjednodušení složité struktury komplexních značek a k vytvoření většího prostoru pro spolupráci v rámci skupiny.

Cílem skupiny SUEZ environnement je účinná pomoc městům a průmyslovým podnikům při řešení úkolů, jež souvisejí s udržitelným nakládáním se zdroji, které jsou nezbytné pro život a rozvoj společnosti. To souvisí se skutečností, že se stále více prosazuje oběhové hospodářství, které mění využití zdrojů z pouhé spotřeby na jejich opětovné využívání a zhodnocování.

SUEZ environnement se stává jednotnou značkou, která nabízí svým zákazníkům čtyři obory činnosti: řízení rozšířeného vodního cyklu, recyklaci a opětovné využívání odpadů, řešení v oblasti úpravy vody a poradenské služby pro udržitelný rozvoj měst a regionů.

Přechod na jednotnou značku podporuje strategii skupiny, která je založená na čtyřech pilířích: chytré vodárenské a nové služby, zaměření na průmysl, energetické využití odpadů a mezinárodní růst.

V České republice v oblasti vodárenství SUEZ environnement zahrnuje 5 vodárenských společností, které zásobují pitnou vodou a odkanalizovávají a čistí odpadní vodu pro více než 1 milion obyvatel České republiky. Dohromady tyto společností zaměstnávají 1 850 zaměstnanců o obratem více jak 4 mld. Kč. SUEZ environnement byla vůbec první zahraniční vodárenskou společností, která začala investovat a působit v oblasti vodárenství v tehdejší ČSFR. SUEZ environnement v České republice je současně základnou pro rozvojové aktivity v oblasti vodárenství ve střední Evropě.

Mezinárodní skupina SUEZ environnement, která je světovým lídrem v oblasti vodárenství a odpadového hospodářství, působí v 70 zemích na 5 kontinentech. V oblasti vodárenství zásobuje 92 milionů obyvatel pitnou vodou a odkanalizovává a čistí odpadní vody pro více než 65 milionů obyvatel. Skupina celosvětově zaměstnává 81 tisíc zaměstnanců a v roce 2014 její obrat činil 14,3 mld. Euro.

ONDEO bude nadále vystupovat pod jednotnou značkou SUEZ environnement